Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

7. Čejkovické bylinkové slavnosti | Fotoreport

První zářijovou a sluníčkem prozářenou neděli proběhly v areálu společnosti SONNENTOR v pořadí již 7. Čejkovické bylinkové slavnosti. Prožít den plný radosti přišlo opět mnoho tisíc návštěvníků. Letošní ročník byl provoněn slunečně zbarveným cizokrajným kořením kurkumou a to hned v několika možných variantách - v podobě tří čajových novinek Voňavý, Zlatý a Jemný kurkumový sen, ve formě směsí koření na nesčetných ochutnávkových stanovištích nebo v podobě Kurkuma Latté v prostorách celoročně otevřeného čajového salonu s kavárnou Čas na čaj.

Kurkumu jako bezalkoholový šejkr ocenili zejména dospělí návštěvníci a osvěžující domácí kurkumovou zmrzlinu zase ti nejmenší. „Těší nás, že jsme zavčas rozeznali silný celosvětový trend obliby kurkumy,“ říká vedoucí obchodního oddělení Václav Dvořák. „Při nedělních slavnostech se tři čajové novinky SONNENTORU Voňavý, Zlatý a Jemný kurkumový sen společně s Kurkumou Latté doslova ztrácely pod rukama. Naše partnerské prodejny SONNENTOR nabízející širokou škálu našich výrobků a většina zdravých výživ již tyto fantastické kurkumové novinky v těchto chvílích nabízí,“ dodává Dvořák. 

Vedle celé řady novinek  představil čejkovický SONNENTOR také filozofii nulového odpadu – tzv. zero waste.  Vedoucí Bylinkového ráje SONNENTOR – zážitkové atrakce v čejkovickém areálu - Zdeněk Chocholáček k tomu řekl: „Chceme se vždy chovat společensky a environmentálně odpovědně a tuto myšlenku také předávat dál. Proto jsme se rozhodli využít právě Čejkovických bylinkových slavností a minimalizací produkovaného odpadu ukázat našim hostům a návštěvníkům směr a to, že to jde. Všechno jídlo a pití bylo podáváno na kompostovatelném nádobí. V areálu se nacházela čtyři velká tzv. odpadová hnízda s přihlížejícím zero waste konzultantem, který dohlížel na správné třídění odpadů.“ Celá myšlenka zero waste spočívá v maximalizaci třídění a recyklování, minimalizaci odpadu a snižování spotřeby. „Tímto krokem jsme chtěli návštěvníkům ukázat, že třídit odpad je přirozené, žádoucí a má smysl,” dodává Chocholáček.

V průběhu pestrého programu se spoustou lákadel pro každého došlo také na tradiční zvyk žehnání bylinek místním panem farářem a slavnostní otevření a svěcení nově zbudované zahrady sv. Hildegardy. Ta nově nabízí naučnou stezku uprostřed záhonů s desítkami bylinek a koření spolu s integrovanými interaktivními hrami včetně bylinkového pexesa pro všechny věkové kategorie. Při kuchařské show pořádané restaurací Rebio hosté zhlédli přípravu vegetariánských pokrmů a mohli se přesvědčit, že i zdravá jídla mohou být chutná. Biojarmak se rok od roku rozrůstá o nové prodejce tradičních a řemeslných výrobků. Nejmenší návštěvníci měli možnost odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr z drátků, pomalovat kámen, opéct si těsto nebo špekáček a užít si spousty dalších aktivit.

 

Návštěva SONNENTORU Čejkovickými bylinkovými slavnostmi nekončí. Hosté si mohou po celý rok přijít odpočinout do Bylinkového ráje a seznámit se s bioprodukty. „Zákazníci se začínají již teď ptát po velmi oblíbené Adventní sadě, což je poznávací sada 24 těch nejžádanějších čajů. Je to pro nás znamením, že léto již definitivně končí,“ sdělil Dvořák.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist