Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

V Letňanech se konalo Gluten Free Expo

V sobotu pořádala společnost pro bezlepkovou dietu Celiak 13. fórum celiaků – Gluten Free Prague Expo. Byla jsem na ně pozvaná bezlepkovou pekárnou DoDo – Domácí dobroty.

Na Expu se kromě jídla nabízely i přednášky například o tom, co se změnilo za 20 let v bezlepkové dietě nebo v kontrole bezlepkových potravin. Pro děti tu byl zajištěn dětský koutek s pohádkami hranými divadelním souborem Ilegumova. 

Vystavovatelů bylo mnoho, a tak jsem se snažila u každého zastavit alespoň na chvíli a zjistit, co mají v nabídce, či jaký sortiment naopak chybí. Pro mě jako pro někoho, kdo se rozhodl nejíst lepek, to bylo něco naprosto a stoprocentně přínosného a zajímavého. Tolik možností i značek, které nabízejí bezlepkové, ale někdy i bezlaktózové výrobky! Od pečiva a těstovin přes koření až po pivo, zkrátka nic tam nechybělo. 

Bezlepková pekárna DoDo, u níž byla největší fronta a kde měli vyprodáno necelé dvě hodiny po začátku Expa, vás uvítala prostřednictvím milých hostesek, jež rozdávaly balonky dětem. Za pultem pak stála přímo paní majitelka/pekařka osobně a prodávala své produkty, měli jste tak možnost si s ní rovnou popovídat. Například i o tom, že některé jejich sladké výrobky jsou vhodné i pro vegany. Já jsem navíc dostala s sebou domů na ochutnání jejich výbornou bábovku, a také buchtu „Paní Buchta“, tak dobrou, že chutnala i mému partnerovi, a to je co říct. 

DoDo pekárna byla založena v roce 2013. Vše zpracovávají ručně a pouze z čerstvých surovin. Sladké i slané pečivo od DoDo si můžete zakoupit v e-shopu rohlik.cz, nebo také v prodejnách SklizenoCountry Lifea jiných obchodech. 

Více na www.dodo-bezlepku.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       


TOPlist