Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

5 typických streetfood jídel, které musíte mít na své party

Chcete mít na své party originální občerstvení? Pak si s ním nelamte příliš dlouho hlavu a sáhněte po street food. V současné době prochází tento polozapomenutý koncept pravou renesancí. Pokud tedy chcete držet krok s dobou, vrhněte se na pouliční stravování.

Nemusíte se bát, nebudeme vám doporučovat, abyste podávali svým hostům párky v rohlíku s hořčicí nebo s kečupem, smažák v housce nebo grilovanou klobásu. Naše tipy jsou poněkud sofistikovanější.

  1. Americký hot dog

Když se řekne hot dog, všichni si představíme zmiňovaný párek v rohlíku, jenomže to není až tak přesná představa. Americké hot dogy jsou mnohem víc než to. Kromě rohlíku a párku, obsahují ještě spoustu dalších přísad a vyrobit opravdu vyladěnou kombinaci je výzva. Mnohdy se s nimi natrápí i vyhlášení kuchaři.

Do hot dogů se přidávají kyselé okurky, nakládané cibulky i nespočet dresinků. Když budete tuhle pochoutku podávat na své party, jistě potěšíte úplně všechny. Navíc to může být i zábava, když si budete spolu se svými hosty sestavovat vlastní kombinace.

  1. Hamburger

Hamburgery jsou neotřesitelnou klasikou! Chutnají všem, mají mnoho variant a jíst je můžete kdekoliv. I když tato původně německá pochoutka zdomácněla v Americe, pochutnávají si na ní snad po celém světě. V současné době najdete mnoho specializovaných restaurací, nicméně „burger“ nejlépe chutná venku. Můžete si je připravit sami na grilu nebo si objednat profíky s food truckem.

  1. Kebab

Za tuhle pochoutku vděčíme obyvatelům blízkovýchodních států. Odtud se rozšířila po celém světě. Základem bývá  jehněčí nebo hovězí maso, někdy se používá kuřecí maso nebo ryby. Maso je zabaleno v tortille nebo vloženo do pita chlebu. Kromě masa obsahuje i hodně zeleniny a dresinky. Skvěle chutná a dá se jíst za chůze. Prostě ideální volba na venkovní party.

  1. Mexické tacos

Až z Mexika k nám přišlo tacos. Léty prověřená lahůdka, které opravdu nechybí nic. Při přípravě tacos se fantazii meze nekladou, takže se můžete spolehnout na to, že vám bude chutnat. Připravíte je z pšeničné či kukuřičné tortilly, ta může být buď měkká, nebo fritovaná. Tortilla se přehne napůl a naplní se směsí masa a zeleniny nesmí chybět quacamole a salsa.

  1. Raclette na domácím chlebu

Raclette je původně švýcarská tradiční pochoutka. Hlavní ingrediencí je sýr z kravského mléka, který se rozehřívá a servíruje se na talíř společně s dalšími ingrediencemi (brambory, okurky, nakládané cibulky, sušené nebo uzené maso, paprika, cibule, rajská jablka, žampiony). Jeho pouliční podoba je sice trochu jiná, nicméně o nic méně chutná. Sýr se podává na čerstvém domácím chlebu a je doplněn o další přílohy.

Jak vidíte, z pouliční kuchyně můžete vybírat hodiny a hodiny. Ať se rozhodnete pro jakoukoliv, určitě nešlápnete vedle. Pokud si s její přípravou nejste jisti, poptejte se odborníků, kteří pro vás jistě rádi připraví menu na míru.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist