Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

African food - festival plný chutí i zážitků

Již tento víkend vypukne African food festival plný chutí i zážitků. V rámci doprovodného programu k letní výstavě afrických soch čekají návštěvníky Botanické zahrady hl. m. Prahy dva dny plné afrického jídla, pití, hudby, tance, módy a mnoha dalších aktivit. Pro děti je připraven speciální dětský koutek, dílničky, ale i divadlo a bubnování. Ochutnáváte rádi nezvyklá jídla? Pak si nenechte ujít možnost okusit exotické pokrmy z Konga či Pobřeží slonoviny, a máte-li odvahu, navštivte show věnovanou kulinářským specialitám z hmyzu. Bohatý program probíhá v sobotu i v neděli od 10.00 do 20.00 hodin v Ornamentální zahradě a v expozici Stráň. Užijte si africké léto v Troji.

Léto v Botanické zahradě hl. m. Prahy nabízí kromě relaxace také zábavu pro malé i velké. „Už potřetí v řadě pořádáme návštěvnicky úspěšný letní food festival. Po kuchyni Středomoří a Ameriky letos ve spolupráci s Ateliérem AfrickéSochy.cz představíme kulturu i kuchyni Afriky,“ říká Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy. Výstava probíhá pod záštitou Velvyslanectví Jihoafrické republiky v Praze.

Užijte si Africké léto v Troji doslova všemi smysly

Nejen vaše chuťové buňky si během víkendu 14. a 15. července přijdou na své. Každého jistě rozpohybuje hudebně-taneční vystoupení umělců z různých koutů Afriky, například z Mali, Gambie či Senegalu. Zájemci se budou moci také aktivně zapojit a vyzkoušet si tradiční tance, zpěv i bubnování, které jim zaručeně rozproudí krev a navodí atmosféru pulzující africké divočiny. 

V programu si nenechte ujít pásmo afrického tance a hudby se skupinou BaToCu v originálních afrických kostýmech, které vás přenese až do slunného Senegalu. „V představení, které vytvořil Issa Sadio Diatta ze Senegalu spolu s vynikajícím kanadským bubeníkem, zpěvákem a performerem Ephraimem Goldinem z Kanady a se členy skupiny BaToCu Moniky Rebcové, uvidíte současný i tradiční tanec západní Afriky a uslyšíte dynamickou hru na západoafrické bubny spolu se zpěvem původních melodií v afrických jazycích,“vysvětluje Hana Homolková, jednatelka Ateliéru AfrickéSochy.cz a spoluautorka výstavy.

Projezte se Afrikou

Jak chutná kuchyně Konga? I to vám přiblíží African food festival v prostorách rozkvetlé zahrady. Ochutnáte též západoafrické speciality a dobroty z Pobřeží slonoviny, fair trade produkty, africkou kávu i osvěžující lahodné limonády. Máte-li kuráž, potom si v neděli 15. července nenechte ujít živou kuchařskou show s vařením z hmyzu. Odvážlivci mohou i okusit.

Na své si přijdou také nejmladší návštěvníci zahrady

Pro děti je v sobotu nachystáno výpravné divadelní představení –dobrodružný výlet za pohádkovým putováním africkou savanou. Potkají se se zvířátky, ale také s nebezpečím, které může číhat na každém kroku. V neděli se mohou těšit na představení Báry Polívkové s drumbeny, nazvané Letíme do cizokrajiny. Po oba dny je připravena také africká školička, kde si děti mohou udělat vlastní šamanskou masku, šamanský kámen a nechat se otestovat ze znalostí o Africe. Odpoledne budou pro malé i velké děti otevřeny kreativní dílny.

Těšit se můžete například na kreativní tvoření pod vedením Radky Zellnerové, nazvané Volání Afriky. „Přijďte si vyrobit jedinečný šperk, znějící ozdobu do bytu nebo cokoli, co vás zrovna napadne při pohledu na spousty inspirativního materiálu, se kterým vás naučíme pracovat. Osaháte si semínka, tykve, korálky, provázky, kůži, skleněné střípky,“zve na program Hana Homolková. Kromě vlastního dílka a hromady zážitků si odnesete i sny o cestách do Afriky.

Podrobný program najdete na www.botanicka.cz. Na akci platí běžné vstupné do venkovních expozic botanické zahrady.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist