Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

Alternativní způsoby přípravy kávy aneb zkuste to jinak!

Ani v současné složité situaci, v době zavřených kaváren se nemusíte vzdávat vaší oblíbené kávy. Lahodný nápoj si zvládnete připravit i v domácích podmínkách, a to dokonce nejen v kávovaru Existuje celá řada alternativních metod, kterými můžete chuť výsledného nápoje významně ovlivnit. Jaké z nich rozhodně stojí za to vyzkoušet?

Rychle a jednoduše

Nemáte-li času nazbyt a potřebujete-li do těla dostat svou pravidelnou dávku kofeinu co možná nejrychleji, pak by vám doma neměl chybět French Press. Jedná se o jednoduchou skleněnou konvičku s pístem, která louhuje a filtruje kávu. S tímto přístrojem si můžete užít dokonale krémovitou a plnou chuť vašeho oblíbeného nápoje bez jakýchkoli složitých postupů. Jediné, co potřebujete, je přístup k horké vodě. Tou totiž zalijete mletou kávu zpracovanou nahrubo, pístem oddělíte od sedliny a pak už jen vychutnáváte. French press je zkrátka skvělým důkazem toho, že to jde i bez drahého přístroje za desetitisíce korun.

Stylově a elegantně

Další alternativou je příprava nápoje v unikátní nádobě chemex. Ta spočívá v extrakci kávy za použití velmi kvalitního filtru. A právě v něm tkví to magické kouzlo, filtr totiž do šálku propouští aromatické oleje – a to vše bez stopy papírové pachuti a bez zbytků kávové sedliny. Výsledkem je pak perfektně přefiltrovaná káva, která nabídne skvělý chuťový zážitek. Sám autor této geniální skleněné baňky ve tvaru přesýpacích hodin o ní údajně prohlásil, že vynikající kávu v ní zvládne připravit i ten největší trouba. Vedle jednoduché obsluhy vás potěší jistě také stylový a krásný design překapávače a snadná údržba.

Lehce a geniálně

O moka kávovaru, který tvoří naprosto samozřejmou součást každé italské domácnosti, se s trochou nadsázky říká, že změnil svět. V Česku se tato legendární konvička zabydluje zatím spíš pozvolna, a to i přesto, že představuje skvělou alternativu ke klasickým kávovarům. Stojí zlomek ceny profesionálního přístroje, jednoduše se ovládá a do pár minut vykouzlí nápoj silné intenzivní a vyvážené chuti, který nejlépe připomíná espresso. Nápoj z konvičky nikdy nebude jednotvárný, výsledek totiž ovlivňuje příprava, která si žádá cit a také smysl pro správné načasování. Můžete tak kávu neustále tříbit k dokonalosti. Moka kávovar skvěle využijete nejen doma, ale i na cestách – stačí vám totiž jen přístup ke zdroji tepla. Je tak dost dobře možné, že si na něm brzy vypěstujete závislost!

Zdroj foto: Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist