Doporučujeme

V kinech od 30. září:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_13165

Lahodné víno je hvězdou na večírku i u luxusní večeře

Jen těžko najdete nápoj, který si získal na celém světě takovou oblibu jako víno. Jeho historie se začala psát již v 6. tisíciletí před naším letopočtem, kdy se pěstování vinné révy věnovali obyvatelé starověkého Řecka. Během následujících období víno postupně pronikalo i do sousedních zemí a následně i do vzdálenějších oblastí. Dnes se rozsáhlými vinicemi pyšní nejedna oblast v Evropě i Asii, ale také v Severní a Jižní Americe, Africe i Austrálii. Milovníci vína tak mají k dispozici opravdu pestrý výběr.

Červené, bílé nebo šumivé víno? Můžete si vybrat z široké palety od tuzemských i zahraničních vinařů

Mít doma v rezervě alespoň několik lahví vína se rozhodně vyplatí. Víno je ideálním nápojem pro chvíle, kdy přijde nečekaná návštěva, se sklenkou lahodného vína se skvěle relaxuje na lehátku i u bazénu. Víno by rozhodně nemělo chybět na žádném večírku ani u slavnostní tabule. Mnozí si navíc víno rádi dopřejí i po rušném pracovním dni. Víno pomáhá uvolnit tělo i mysl, dokáže rozproudit zábavu a při umírněném popíjení má prokazatelně pozitivní vliv na zdraví.

Jaké víno se hodí k jídlu?

Při stolování se červené víno doporučuje zejména k tmavým masům, zvěřině a obecně těžším pokrmům, bílé víno je zase ideální k lehkému drůbežímu, rybám a mořským plodům. Není však třeba ortodoxně dodržovat pravidla – pokud vyznáváte pouze bílé nebo naopak výhradně červené víno, nebojte se o něj požádat bez ohledu na to, jaký pokrm se právě servíruje.

Chcete ochutnat ta nejlepší vína? Vinný shop nabízí široký sortiment vín a doplňků i zajímavé akce

Obchod s vínem na adrese vinnyshop.cz provozuje společnost Good Wine Lovers, která dováží víno z vyhlášených vinařství ve Francii, Španělsku, Itálii, Německu a Rakousku. Neomezuje se jen na evropský kontinent, v nabídce najdete i lahodná vína z Austrálie a Nového Zélandu. U drtivé většiny nabízených vín je navíc Good Wine Lovers výhradním zástupcem pro Českou republiku. Samozřejmě nechybí ani bohatý výběr kvalitních moravských a českých vín. Koupit si můžete i archivní víno, které může sloužit i jako dobrá investice. Můžete se i zúčastnit degustace s odborným výkladem.

 
Zdroj foto: Vinnyshop.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist