Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

Letem světem – káva v mnoha podobách

Káva patří k celosvětově nejoblíbenějším nápojům. V západní společnosti si ji dennodenně dopřává víc než 80 % populace a většina nezůstává jen u jednoho šálku. Ovšem pozor, platí, že co národ, to jiné chutě. Pokud se řadíte ke kávovým fajnšmekrům a myslíte si, že už vás u tohoto nápoje nemůže nic překvapit, pak vás možná vyvedeme z omylu. Leckdy totiž chutě dovedou být pořádně podivné, ostatně posuďte sami.

Jiný kraj, jiný mrav, jiná káva

Ne v každé zemi si pochutnáte na klasickém espressu. Pokud ale rádi experimentujete, pak stojí za to tyto„originály“ vyzkoušet. V jedné z nejoblíbenějších tchajwanských kaváren vám naservírují kávu se slanou smetanovou čepicí. Zamíříte-li na sever, pak vás čeká tradiční finská káva se sýrem, ve Švédsku pak s tonikem, která nabízí hořkost, kyselost a sladkost v jednom jediném doušku. Ve Vietnamu možná budete kroutit hlavou nad vaječnou kávou, do které se šlehá vaječný žloutek s kondenzovaným mlékem. Ačkoli to může znít zvláštně, chutná prý jako sladký pudink. V Číně vás dozajista překvapí nápoj YuanYang, který kombinuje kávu s černým čajem a mlékem. V Mexiku se zase káva dochucuje skořicí a hnědým třtinovým cukrem, který má tvar kužele. V Maroku do ní tamní obyvatelé přidávají sezamová semínka, černý pepř a muškátový oříšek. A naši němečtí sousedé si oblíbený kofeinový nápoj dolaďují rumem a šlehačkou, což tedy rozhodně není nic pro dietáře ani abstinenty.

Klasika nade vše?

Řadu z těchto tak trochu jiných a přinejmenším speciálních nápojů si zvládnete připravit i v pohodlí vašeho domova, aniž byste se museli vydávat na dlouhé cesty. Jakmile vás ale „exotika“ unaví, zapněte kávovar a vraťte se zpátky kvašemu oblíbenému a tradičnímu nápoji. Ten se sice v souvislosti se zmíněnými moky může zdát trochu nudný, ale pokud ho správně připravíte, pošmáknete si na něm jako nikdy. A postačí vám k tomu jen málo. Kromě již zmíněného šikovného přístroje, budete potřebovat „jen“ kvalitní zrnkovou kávu. A za pár minut už si můžete vychutnávat svou pravidelnou dávku kofeinu v „klasické“ podobě - přesně tak, jak jste zvyklí.

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz   www.womenhouse.cz   www.luxuryhouse.cz 

www.gastrohouse.cz   www.celebrityhouse.cz   www.cinemahouse.cz   www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz   www.luxusniplaze.cz

www.nicemagazine.cz   www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz 

  www.inspirovanikrasou.cz   www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.luxusniplaze.cz    www.podcasthouse.cz    www.menhouseman.cz  

TOPlist