Připravujeme

Obsah:

ZÁŘÍ / ŘÍJEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

Matcha čaj nemusíte jenom pít

Evropa, fungující po staletí jako křižovatka mezi kontinenty, načerpala v průběhu času recepty z různých koutů světa. Chuť Asie do našich domovů přinesl velmi oblíbený nápoj zvaný čaj. Takové označení nesly dříve lístky čajovníku vylouhované ve vodě. V současnosti se většina odvarů z bylin, květin a mnoha dalších surovin chybně nazývá také jako čaj. Nabídka příchutí a vůní se neustále rozrůstá a je stále obtížnější rozpoznat skutečnou kvalitu.

Lahodná chuť i blahodárné účinky

Zelený čaj často kupující volí kvůli jeho blahodárným účinkům na zdraví. Lístky jsou v některých případech nadrceny a vloženy do pytlíku, nebo prodávány v sypané formě. Pokud ovšem chcete nefalšovaný zelený čaj v celé jeho síle, je pro vás Matcha jedinečnou výzvou. Jedná se o lístky zeleného čaje s tím rozdílem, že jsou namlety na velice jemný prášek. Ten po zalití vodou již není žádným způsobem odstraňován a při konzumaci si můžete dopřát všechny účinné složky z rostliny.Především vyniká obsahem katechinů, což jsou významné antioxidanty. Obsahuje také L-theanin – aminokyselina, která má za následek plnou a lahodnou chuť čaje Matcha. Tato aminokyselina má navíc podle japonské studie p. Higashiyama relaxační účinky a pomáhá tak redukovat stres. Ve významném množství je navíc obsažen chlorofyl, který je mimo své senzorické vlastnosti také velmi prospěšný našemu zdraví – Podle studie Dr. Benjamina Gurskina má antibakteriální účinky, což do jisté míry souvisí také z jeho deodoračními účinky. Líbivá chuť a vůně už je jen třešničkou na dortu.

Čaj Matcha si najde své místo i při vaření a pečení

Nejen milovníci horkého nápoje si přijdou na své. Pokud neholdujete čajovému rituálu, můžete čaj Matcha využít i jinak. Jeho sypká forma přímo vybízí k experimentování při vaření a pečení. Například ranní lahodná snídaně ve formě pudinku, vás pomůže zkoncentrovat na celý den. A tím mlsání nekončí. Muffiny, dorty, bábovky a dokonce zmrzliny lze s touto zázračnou surovinou lehce připravit pro celou rodinu. Také Vánoce, Velikonoce a jiné oslavy si můžete zpříjemnit voňavým, zdravým cukrovím, které překvapí a nalákají svou výraznou zelenou barvou.

Pro ostatní, kteří se nemohou rozhodnout mezi svačinou a nápojem, či mají méně času na přípravu, je zde příjemná varianta. Smoothie lákavé v letním období pro osvěžení a v zimě jako vitamínová bomba. Míchání různého ovoce a zeleniny z čaje Matcha z vás udělá toho pravého alchymistu. Spojení například špenátu, banánů, jablek s tímto práškem vám dokáže odstartovat dietu a pomoci při spalování kalorií.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz

TOPlist