Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2019

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Milník elektromobility
Fenomén vozů SUV
Tesla Roadster 2020
Pirelli kalendář 2019

A ještě mnohem více...

image_8728

Od nového roku jinak. Jak na zdravější jídelníček?

Také jste pro příští rok motivovaní k tomu, abyste zlepšili svůj jídelníček a celkově váš životní styl? Nemáte zatím moc představu, jak si se zdravějším jídelníčkem poradit? Nevěšte hlavu, dáme vám pár nápadů, jak změnit vaše stravovací návyky a naučit se připravovat jídlo zdravěji a přesto chutně!

S čím se rozloučit

Nejprve se podíváme na to, s čím byste se měli nadobro ve vašem jídelníčku rozloučit. Jednou z hlavních položek jsou slazené limonády, sladká piva a sycené barevné nápoje, které obsahují obrovské procento cukru. Dále je to sladké pečivo, obsahující mnoho tuků i cukrů, uzeniny, alkohol nebo smažené pokrmy, ať už slané či sladké. Výživová hodnota těchto položek je velmi nízká, raději se proto soustřeďte na následující položky.

Co do jídelníčku přidat

Aby byl váš jídelníček vyvážený a zdravý, určitě by měl obsahovat dostatek bílkovin, pomalých sacharidů a zdravých tuků. Na talíři by vám alespoň 2x týdně neměly chybět luštěniny jako jsou fazole, cizrna, hrášek nebo čočka všech druhů, jídelníček obohaťte také o zdravé, za studena lisované oleje, dostatek ovoce a zeleniny a kvalitní maso. Light mléčné výrobky raději vyměňte za ty více tučné, které si však dávejte méně často.

Nové druhy přípravy jídla

Je u vás doma nejčastější příprava jídla smažení? Rozšiřte si obzory o nové recepty, které se dusí nebo pečou. Tyto přípravy pokrmů zachovají v jídle mnohem více výživných látek. A aby se vám nové recepty dobře vařily, můžete si pořídit například speciální hrnce, které vám s pečením, vařením i dušením pomohou. Stačí do nich naskládat veškeré suroviny, zapnout a hrnec vše uvaří za vás. Do vaší kuchyně si můžete také pořídit kvalitní mixér, který vám pomůže s výrobou zdravých smoothie z ovoce či zeleniny, připraví zdravou zeleninovou krémovou polévku nebo naseká či rozmixuje vše, co budete k vaření potřebovat. Naším tipem je kuchyňský mixér Orava RM-1500 B, který disponuje výkonným 1500 W motorem, nerezovým 6-čepelovým nožem a mixovací nádobou o objemu 2l. Mixér Oravazpracovává suroviny tak, že v nich zůstane maximální objem nutričních látek. Zvládne až 23.000 ot./min a  dokáže rozdrtit suroviny tak tvrdé, jako jsou kostky ledu. Kuchyňský mixér Orava RM-1500 B se snadno čistí a demontovatelné části lze mýt v myčce nádobí.

Také se vám líbí mixér Orava a toužíte nějaký mít doma? Pak navštivte stránky www.orava.cz a vyberte si ten pravý mixér pro vás!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       


TOPlist