Připravujeme

Obsah:

KVĚTEN / ČERVEN 2018

Mercedes-Benz Maybach Vision 6
Tesla P 100 D
Fenomén vozů SUV
Elektromobilita 2025
Pirelli kalendář 2017

A ještě mnohem více...

image_8728

První „domácí štrúdlárna“ v jižních Čechách

První „domácí štrúdlárna“ v jižních Čechách začala fungovat v loňském roce v Českém Krumlově a její věhlas stále roste. Kavárna café Štrúdl sídlí v nově zrekonstruovaném hotelu Latrán, přímo pod českokrumlovským zámkem v místech dřívějšího severního hradebního opevnění a původní Latránské brány.

Všechny štrúdly v café Štrúdl jsou denně čerstvé, 100% domácí výroby, od vlastního listového těsta až po upečení přímo v kavárně. Na výběr jsou čtyři sladké štrúdly: jablečná klasika s jablky z odrůdy Idared (Chelčicko-lhenická oblast), hruškový štrúdl s ořechy, tvarohový štrúdl s višněmi a makový s mandlemi – podávané se šlehačkou a vanilkovou zmrzlinou nebo vanilkovým krémem. Příjemným kontrastem jsou tři slané verze štrúdlů, výborné coby lehký oběd či svačinka. V doprovodu s trhaným listovým salátem a dipem z kysané smetany je k dispozici štrúdl se šunkou, pórkem a smetanou, štrúdl s kuřecím masem, sušenými rajčaty a cuketou i vegetariánský se špenátem, nivou a žampiony.

Vyhlášenou specialitou českokrumlovského café Štrúdl jsou sezónní štrúdly podle aktuálního kulinářského kalendáře. Červenci vládne višňový štrúdl s tvarohem, srpen je ve znamení borůvek, tedy borůvkového štrúdlu s mascarpone a září patří štrúdlu s lesními houbami, špenátem a nivou.

Kapacita café Štrúdl je 26 míst k sezení, letní zahrádka nabízí venkovní posezení pro 9 osob. Štrúdl je samozřejmě možné koupit i „s sebou“. Problém je tak vlastně jen jediný – který ze zdejších neodolatelných kousků ochutnat nejdříve? Otevřeno je každý den od 11 do 18 hodin.

 

Café Štrúdl – Hotel Latrán

Latrán 74/75

Český Krumlov

latran.hotely-krumlov.cz

Otevírací doba:

Po – Ne:  11 – 18 hod.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

 

Partneři portálu:

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       


TOPlist