Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

Skladujte víno ve špičkových domácích vinotékách

Pokud máte rádi víno, něco o něm víte, a jste schopni rozeznat více než pouze bílé od červeného, je vám také jasné, že strčit láhev do ledničky, nebo ji nechat povalovat někde v teple, není zcela ideální způsob skladování. Chcete-li se o své víno dobře postarat, poslouží vám k tomu domácí vinotéka.

V čem jsou výhody domácích vinoték?

Chladnička na víno poskytuje dokonalé podmínky pro skladování všech druhů vína. Nezadá si ani s některými vinnými sklepy. Disponuje dostatečnou vlhkostí (70-80 %), UV filtrem, stinným prostředím a eliminuje vibrace a otřesy. To vše lze považovat za podmínky, které vaše oblíbené víno připraví do takové kondice, v níž je ideální jej podávat.

Z hlediska stylu vinotéky je skvělou volbou vestavná vinotéka. Lze ji zabudovat do kuchyňské linky, obývací stěny nebo baru. Sladíte ji tak se vzhledem vašeho interiéru. Vestavná vinotéka vám ušetří velké množství místa, vzhledem k menší velikosti ale nabízí omezenou kapacitu lahví.

Podle čeho domácí vinotéku vybírat?

Když už se rozhodnete pro vestavnou vinotéku nebo volně stojící chladničku, čeká na vás další rozhodování. V první řadě o velikosti respektive kapacitě. Menší chladničky pojmou pouze pár lahví pro příležitost, kdy k vám dorazí neočekávaná návštěva. Pokud toužíte po větším výběru, větší vinotéky nabízejí kapacitu až padesáti lahví. Záleží také na vašich prostorových možnostech, jednoduše musíte mít vinotéku kam umístit.

Nezapomínejte ani na hmotnost vinotéky (včetně lahví), to pokud ji plánujete umístit například na nějaký kus nábytku. Zkontrolujte si jeho nosnost, aby se pod tíhou lahví nepropadl.

Další důležitou otázkou je, jaké víno je vaším oblíbeným, a jaké tedy chcete skladovat. Pokud pouze jeden druh, je to jednoduché, mnohem častější volbou jsou ale vícezónové chladničky, které poskytují více oddělení pro různé druhy vína. Jak je totiž známé, každému druhu vyhovuje jiná skladovací teplota.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

AKCE

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist