Doporučujeme

V kinech od 25. listopadu:


JAMES BOND - 007

NENÍ ČAS ZEMŘÍT


image_11785

Upfield během pandemie opakovaně podpořil ty, kteří to nejvíce potřebovali

Společnost Upfield opět věnovala tisíce kartónů margarínu České federaci potravinových bank. Tentokrát šlo o 4 496 kartónů výrobků značek Rama a Crème Bonjour.

Pandemie koronaviru různými způsoby zatěžuje lidi žijící v nepříznivých podmínkách. Nakupování potravin bylo během pandemie nejen finančně, ale i fyzicky náročné. Zároveň se ještě zvýšil význam kvalitní a výživově hodnotné stravy jako způsobu ochrany zdraví. Záleží nám na tom, aby v takové situaci nikomu nechyběla základní potravina rostlinného původu pro domácí vaření a pečení, tedy margarín,“ vysvětlil Gábor Dósa, generální ředitel společnosti Upfield ČR.

Pandemie a související opatření zásadně proměnily obvyklé nákupní chování. Lidé začali hromadit potraviny kvůli obavám vyvolaným nejistotou. Data agentury GfK ukázala, že průměrný spotřebitelský koš se v tomto období zvětšil přibližně o třetinu. Zásobování obchodů na takový obrovský skok v poptávce nebylo připraveno, takže došly zásoby některých trvanlivých potravin. Růst prodeje másla a margarínu podle údajů za březen a duben dosáhl dvouciferných čísel, pokud jde o objem i hodnotu.

Společnost Upfield již v dubnu předala České federaci potravinových bank první dodávku téměř 9 tisíc kartónů produktů značek Hera, Rama a Flora, a to celkem na 149 paletách. Nyní přidala dalších 4 496 kartónů.

Díky spolupráci s neziskovými organizacemi, poskytovateli sociálních služeb, charitami, komunitami i místními samosprávami se potraviny darované společností Upfield dostanou k těm, kteří je potřebují. Tato spolupráce je velmi cenná a užitečná, a především začíná v exponovaném období, kdy je pomoc nejvíce potřebná. Děkuji velkým i těm nejmenším firmám – všem, kdo přispívají. Žádná pomoc není malá, komentovala spolupráci Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Společnost, která má na českém trhu s margarínem dominantní roli, také ke své dárcovské činnosti přidala dobrovolnou iniciativu, která pomáhá se stravováním zdravotnických pracovníků. Například v Maďarsku přispěla k přípravě pravidelných jídel pro lékaře a sestry na Semmelweisově univerzitě.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist