Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Elektrický versus plynový gril na kuřata – kterému dát přednost?

Profesionální gril na kuřata v jednu dobu ugriluje i několik desítek kuřat. Jaký ale zvolit? Elektrický, nebo plynový?

Šťavnatým grilovaným kuřetem nepohrdne ani ten největší gurmán. A je přitom jedno, zda si na něm pochutná v luxusní restauraci, nebo u stánku s občerstvením. Opravdu dobře ugrilované kuře v obou podnicích v podstatě chutná stejně. Jen je možná jinak naaranžované. Pokud svým zákazníkům i vy chcete servírovat to nejlepší grilované kuře pod sluncem, neobejdete se bez dvou věcí. Dobrých kuřat a speciálního grilu na kuřata.

Elektrický versus plynový gril na kuřata – kterému dát přednost?

Automatické otáčení rožňů

Profesionální gril na kuřata najednou ugriluje i několik desítek kusů drůbeže. Při výběru ale nehleďte jen na kapacitu spotřebiče. V hledáčku vašeho zájmu by měla být především jeho schopnost kuřata prohřát a opéct rovnoměrně. Její zárukou je funkce automatického otáčení rožňů.

Samostatné ovládání pater

Dalším důležitým parametrem je možnost samostatně ovládat jednotlivá patra. Co když někdy místo třiceti kuřat budete grilovat jen pět?

Planetární, nebo se samostatně se otáčejícími rošty?

Pastvou pro zákazníkovy oči jsou kuřata, která se v grilu synchronně otáčejí. Tento, jak se odborně říká planetární pohyb, dokonce přímo upoutává jejich pozornost.

Elektrický versus plynový gril na kuřata – kterému dát přednost?

Prosklení a osvětlení

Z tohoto důvodu byste také měli zvolit model s co největším prosklením. Z něho ale budete benefitovat i vy coby kuchař. Připravovaný pokrm budete mít přímo na očích. Za předpokladu, že jej také budete mít dobře osvětlený. Pokud tyto prvky podceníte, budete nuceni dvířka grilu často otevírat, což grilovaném kuřeti obecně moc neprospívá. Nehledě na to, že při grilování spotřebujete více energie.

Grilujte nejenom kuřata

Zvolíte-li model umožňující regulaci vzdálenosti od zdroje tepla, ugrilujete v grilu primárně určeném pro kuřata i vepřovou kýtu a zeleninu.

Pojistka proti přehřátí

Součástí "povinné výbavy“ profesionálních grilů na kuřata je pojistka proti přehřátí, která je jakousi prevencí možných nehod. Nepodceňujte však ani dostatečnou ventilaci a možnost výměny topných těles.

Elektrický versus plynový gril na kuřata – kterému dát přednost?

Elektrický, nebo plynový?

Abychom odpověděli na otázku položenou v titulku tohoto článku – pohon grilu na kuřata volte především s přihlédnutím k vašim možnostem, respektive k energetickém zdroji, na nějž je vaše provozovna napojena. Vaříte-li primárně na plynu, zřejmě bude vaší volbou plynový gril na kuřata. Je-li vaším hlavním zdrojem elektřina, vybírejte v sekci grilů elektrických. Co se výsledné chuti pokrmu týče, tu zdroj profesionálních grilů neovlivní. Rozhodně ne tak jako grily na dřevěné uhlí, které se však používají spíše v domácích podmínkách.

Na kolik vyjde?

Elektrický gril na kuřata na e-shopu atfornax.cz pořídíte za něco málo přes 40 tisíc korun. Ten nejdražší planetární vás pak vyjde na čtyřnásobek. O něco dražší je nejlevnější plynový gril, za který zaplatíte téměř 57 tisíc korun. Velkokapacitní plynový gril na kuřata tu pak je k mání za téměř 94 tisíc korun.

Elektrický versus plynový gril na kuřata – kterému dát přednost?

Zdroj foto: ATfornax.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist