Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

I rychlé občerstvení se obejde bez jednorázových plastů

Plánujete založit vlastní rychlé občerstvení nebo bistro, ale děsí vás představa hromady zbytečných plastů? Není divu. Spotřeba jednorázového nádobí a všeobecně plastů rok od roku stoupá a už i příroda nám dává najevo, že to přeháníme. Bohužel, při současné produkci nemůže situaci zachránit ani recyklace. Z použitých plastů se totiž znovu do oběhu vrátí pouze necelých 15 %. Takže co teď? Budeme dál vesele rozhazovat pet lahve a doufat, že se to samo nějak vyřeší? Naivní. Využitím EKO nádobí můžete ke snížení ekologické stopy přispět i vy, a bez zásahu do pohodlí vašich zákazníků.

Bioplasty šetrné k přírodě

Při vybavování bistra nemusíte složitě koumat, jak servírovat jídlo bez použití plastů, nebo nedej bože přemýšlet o nákupu keramického nádobí. V případě rychlého občerstvení by se jednalo o poměrně zbytečnou investici. Hromadám plastového odpadu se můžete pohodlně vyhnout díky EKO jednorázovému nádobí. Na jedno použití totiž už dávno nemusí znamenat plastový. Existují takzvané bioplasty s podstatně nižší ekologickou stopou, které představují skvělou alternativu ke klasickým plastům. Ekologické jednorázové nádobí se dnes vyrábí z kukuřičného škrobu, vláken cukrové třtiny, bambusu či slámy. Tyto materiály jsou zcela kompostovatelné a vzhledem ke svému původu i šetrné k přírodě.

Plastové nádobí působí lacině

Ekologické nádobí je vzhledem k současné situaci pravděpodobně nejlepším řešením. Většinu plastového nádobí se totiž nepodaří nikdy recyklovat a na rozložení třeba jen plastové lžičky byste mohli čekat i desítky let. Obrovská zátěž životních prostředí způsobená produkcí plastů může během několika let negativně ovlivnit život každého z nás. Pamatujte proto, že ekologické jednorázové nádobí nepořizujete jen pro ekoteroristy z řad vašich zákazníků, ale i pro sebe. Jídlo servírované na plastovém nádobí navíc působí tak nějak lacině a nevzhledně. EKO nádobí sice obnáší vyšší pořizovací cenu, jídlo na něm však bude vypadat podstatně lépe, a navíc pomůžete přírodě.

Někteří výrobci plastových lahví plánují zavést zálohový systém, ani tento krok už ale Evropu s její produkcí 50 milionů tun plastů ročně pravděpodobně nespasí. Efektivním řešením by však mohlo být právě ekologické nádobí. Nesnažte se proto při pořizování výbavy do bistra škudlit, děláte to i pro sebe.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist