Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Káva je jako víno, která bude chutnat vám?

Vína jsou suchá, polosuchá a sladká. Káva je acidní, ovocná a zemitá.

Samozřejmě vín je více druhů než jen tři. U káv je to taky podobné, můžou mít až stovky chutí a tónů. My vám v následujícím článku představíme 4 kávy z produkce Kávy do kapsy, ze kterých si vybere 90% Čechů.

Ethiopie

Ethiopie je největší africký vývozce kávy a je známa svou výraznou aciditou. Co že to je ta často skloňovaná acidita? Znamená to, že káva je výrazně kyselá. Nejedná se však o nepříjemnou kyselost, to právě naopak. Acidní káva je něco jako suché víno. Suché víno je také kyselejší, ale není to na škodu. V Ethiopii můžete rozpoznávat pomerančové tóny společně s broskví.

Káva je jako víno, která bude chutnat vám?

Panama

Panama od Kávy do kapsy je něco exkluzivního. Je nejdražší kávou, ale o to větším zážitkem je ji ochutnat. Je ovocná a již při prvním doušku v ní najdete tóny manga, medu a mléčné čokolády. Stát Panama je známý svou vulkanickou činností, a právě hnojivo ze sopek dělá z tamějších káv jedinečnou záležitost.

Káva je jako víno, která bude chutnat vám?

Pico Mirante

Tato káva pochází z Brazílie, ze státu, který produkuje nejvíc kávy na světě. Právě Pico Mirante je nazváno podle oblasti odkud tato káva pochází. Je to malá vesnice, která je vzdálena asi 170 km severně od Sao Paula. Tato káva je ideálním přechodem ze zemitých káv na kávy acidnější a ovocnější, je něco mezi. Není ani kyselá ani hořká, je vyvážená. Rozpoznáte v ní tóny kandovaného ovoce a černého čaje.

Káva je jako víno, která bude chutnat vám?

DeeBee

DeeBee je nejpopulárnější kávou z Kávy do kapsy. Je hořká a zemitá. To má z důvodu tmavšího pražení a také proto, že obsahuje i oproti ostatním kávám Robostu. DeeBee vás po ránu opravdu nakopne, jelikož obsahuje výrazné množství kofeinu. Má oříškové tóny s nuancemi černé čokolády. Pro většinu Čechů je tato káva nejpříjemnější. Je vhodná pro přípravu mléčných káv, jako je cappuccino či flatwhite. Hořká káva dobře ladí se sladkým našlehaným mlékem. Oproti tomu kávy zmíněné výše se příliš do mléčných káv nehodí, jelikož jsou kyselejší a například taková Panama by způsobila, že by se mléko mohlo i srazit. DeeBee je ideální do kaváren s kávovarem. Ostatní kávy jsou vhodné hlavně na filtr.

O Kávě do kapsy

Tato pardubická firma se především specializuje na ruční výrobu mleté kávy ve filtrech, díky kterým si připravíte kávu kdekoliv a kdykoliv jako v profesionální pražírně. Ovšem všechny zmíněné kávy můžete v jejich e-shopu zakoupit i jako kávu zrnkovou.

Káva je jako víno, která bude chutnat vám?

Zdroj foto: Kavadokapsy.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist