Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Kláštorná Kalcia: Nová minerální voda, nový zdroj vápníku

Kofola ČeskoSlovensko uvedla na český trh minerální vodu Kláštorná Kalcia. Pochází z jednoho z nejkvalitnějších pramenů na Slovensku v Kláštoře pod Znievom a je přírodním zdrojem vápníku. Jeho nedostatkem trpí podle průzkumů Společnosti pro výživu téměř polovina dospělé populace. Kláštorná Kalcia tak přijde vhod nejen při náročných fyzických aktivitách, ale i na doplnění ztracených minerálů.

Minerální voda Kláštorná Kalcia je svým složením ojedinělá. Vyvěrá z hloubky 231 metrů a díky vápencovému podloží je její celková mineralizace 1 840 mg/l s obsahem vápníku 287 mg/l,“ přibližuje Ivana Králiková, senior brand manažerka Kofola ČeskoSlovensko.

Vápník přispívá k normální činnosti svalů a je třeba pro udržení normálního stavu kostí a zubů. „Organismus si však vápník sám nevytváří, je proto třeba přijímat ho různorodou a vyváženou stravou doplněnou i vhodným pitným režimem,“ uvádí MUDr. Václava Kunová ze Společnosti pro výživu. Vápník tvoří až 1,5 % hmotnosti lidského těla a je také jedním ze základních stavebních prvků všech buněk.

Důvodů, proč obohatit pitný režim o minerální vodu s vápníkem, který poskytne například Kláštorná Kalcia, je celá řada. Jak prokázaly tuzemské výzkumy Společnosti pro výživu, která od roku 2007 provedla celkem pět nutričních studií na 5000 jídelníčků dětí i dospělých, 48 % dospělé populace trpí akutním nedostatkem vápníku. 

„Doporučená dávka je u dospělých 1000 mg, což se podle výsledků studie téměř polovině dospělých nepodařilo naplnit. Optimální hladinu vápníku si udržely jen děti do předškolního věku,“ říká dr. Václava Kunová a doplňuje: „Příjem vápníku je třeba si hlídat nejen v dětství, těhotenství, při alergii nebo intoleranci mléčných výrobků, ale po celý život. Vápníku je třeba více, pokud například fyzicky pracujete nebo intenzivně sportujete.“

Přijímání vápníku z vody je přirozenou cestou, jak doplnit ztracené minerály a podpořit pravidelný pitný režim.

Lahev minerálky Kláštorná Kalcia navrhl pro Kofolu ČeskoSlovensko uznávaný slovenský designér Martin Turzík, vyrobena je ze 100 % rPET materiálu. K dostání je v sycené a jemně sycené verzi v praktickém 1,5l a 0,5l balení.

Video

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist