Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Kompostovatelné nádobí se stalo hitem

Předveďte se v zeleném světle ­– když jednorázové nádobí, tak výhradně to s přívlastkem EKO. Ani když nemáte možnost používat běžné nádobí, nemusíte za sebou zanechat negativní ekologickou stopu. EKO jednorázové nádobí či EKO kelímky na kávu vypadají přitom designově velice atraktivně. Stejně tak jako dřevěné jednorázové nádobí. Kompostovatelné nádobí patří i na vaši cateringovou akci, na party, či do vaší stálé nabídky.

EKO jednorázové nádobí bude slušet každé akci

S přívlastkem EKO se dnes lze dnes zásobit skutečně kompletním sortimentem pro velice vkusné a pro přírodu šetrné servírování a podávání občerstvení. Ekologické a kompostovatelné nádobí, to jsou EKO brčka, jídelní boxy, misky, vaničky, talíře, příbory, kelímky i víčka na kelímky. Jednorázové nádobí už nemusí být postrachem pro trvale udržitelný rozvoj, ale ani ukázkou nevkusu, jakou tradiční jednorázové plastové nádobí a příbory jsou.

BIO rozložitelné obaly a EKO nádobí jsou novým hitem v gastronomii

EKO jednorázové kompostovatelné nádobí dá vašemu stolování a akcím šmrnc hned dvakrát. Jednak vypadá atraktivně. Pořád totiž není běžné servírovat ve dřevu, v kartonu, či v nádobí z cukrové třtiny. Celé party lze dát pak díky tomuto nádobí EKO nádech, což dnes prospívá image, zejména pokud chcete vypadat v očích zákazníku „zeleně“, nebo to plyne z vašeho hlubokého přesvědčení o nutné změně životního stylu.

TIP: EKO jednorázové kompostovatelné nádobí dodává Catershop.cz. E-shop doručuje s nízkým poštovným a objednáte zde ekologické nádobí pro svatbu, malou party, pro velké akce i pro vaši gastro provozovnu.

Nádobí, které zkompostujete, avšak rozhodně něco vydrží

Co vše svede kompostovatelné nádobí? EKO nádobí je BIO rozložitelné, avšak splňuje veškeré požadavky pro gastronomii. Obaly umí uchovávat jídlo čerstvým, ale nabízí i další výhody.

Jednorázové gastronádobí z papíru jinak

Papírové kelímky nezapáchají plastem, nestéká po nich voda a hodí se pro teplé i studené nápoje či třeba polévky. Proti protečení jsou opatřeny PLA vrstvou. Ta je rovněž ekologická a biologicky rozložitelná.

Dřevěné jednorázové nádobí z lesních probírek

Ani dřevěné nádobí, například dřevěné lodičky na servírování, nevznikají z neekologické těžby dřeva. Vyrábí se z kontrolovaných lesních probírek nutných k prosvětlení lesa a další zdravý růst stromů. Dřevěné nádobí či příbory jsou 100% ekologické a velice rychle se rozloží jak v kompostárně, tak v půdě.

EKO bambusové nádobí

Jinou alternativou jsou pak gastro výrobky z bambusu. Bambus je rychle rostoucí travinou, která se sklízí co čtyři roky. Roste na jinak zemědělsky nevyužitelných plochách, mnohdy ve špatně dostupných terénech. Jde o odolnou rostlinu, která se pěstuje bez používání pesticidů i bez nutnosti zavlažování. Po seřezání bambusu rostlina opět vyraší a zahájí svůj další rostoucí cyklus. Pro výrobu gastro nádobí se navíc používá bambusové vlákno z těch částí rostliny, které by se jinak nijak nevyužily. Bambus nabízí skvělé tepelné vlastnosti, trvanlivost při stolování, a současně rychlou biologickou rozložitelnost.

Jednorázové EKO nádobí z cukrové třtiny

Rozhodně je třeba zmínit ještě další EKO alternativu plastu – tou je biologicky rozložitelné nádobí z cukrové třtiny. Vyrábí se v podstatě z odpadu po sklizni z cukrové třtiny, který se doposud pouze spaloval. Dnes se vyčištěná stébla mění na vlákna, z nichž pak lze vyrábět designové jednorázové EKO nádobí. Obaly do sebe umí vstřebat vlhkost, díky čemuž zůstane jídlo dlouho čerstvým. Hodí se pro studenou i teplou kuchyni, je antialergické a nemusíte se bát nechat z něj jíst těhotné a kojící ženy, či děti. Opět jde o kompostovatelné nádobí.

BIO plast i z v Česku pěstovatelných surovin

100% biologicky odbouratelné nádobí se dělá i z BIO plastu. Zdrojem suroviny je biomasa z obilnin, z kukuřice, brambor a cukrové řepy. K výrobě se též používá přírodní celulóza a lignit. Vystavením těchto surovin vysoké teplotě vzniká materiál nazývaný PLA. Je známým i pod označením BIO plast. Nabízí vlastnosti plastu, je však biologicky rozložitelný.

Zdroj foto: Catershop.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist