Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Koncept Food Story Dlouhá 14

Zákazníci v prostoru o velikosti 500 m2 najdou kromě obchodu s delikatesami a potravinami z celého světa i kavárnu, bistro s otevřenou kuchyní nebo salátový, mozzarella a tapas bar. V dolní části prostoru se otevře pivotéka Pípa, která nabídne až 160 druhů piv i služby známého pivního sommeliéra Roberta Demetera. Food Story Dlouhá 14 se otevře v průběhu listopadu.

Koncept Food Story Dlouhá 14 vychází ze současného trendu obchodu a kvalitního gastronomického zážitku pod jednou střechou. Zákazníci si kromě možnosti nákupu potravin a delikates budou moci dát čerstvě připravené jídlo z kvalitních surovin přímo na místě, případně si pokrm nechat zabalit s sebou. K dispozici jim bude bistro s otevřenou kuchyní, které bude nabízet mj. pokrmy italské, španělské nebo francouzské kuchyně. Návštěvníci si budou moci vybrat i ze snídaňových menu. Bistro doplní první salad bar v okolí s širokým výběrem čerstvých salátů nebo unikátní mozzarella bar, kam bude speciality z mozzarelly dodávat oblíbený Mozzarellart Marca D`Amelje. Tapas a panini bar poslouží k rychlému obědu nebo jako občerstvení k posezení u vína v prostorách Food Story. K dispozici bude i kavárna, ve které se bude podávat skvělá káva od italské značky Saquella a pečivo od řemeslné pekárny Krusta. Zákazníci si budou moci vybrat i z široké nabídky kvalitních potravin včetně ovoce a zeleniny z produkce malých zahraničních výrobců a českých farmářů.

Food Story Dlouhá 14Ve spodní části Food Story si na své přijdou především příznivci dobrého piva. Pivotéka Pípa bude patřit k největším a nejlépe zásobeným podnikům svého typu v Praze. K dispozici bude až 90 míst k sezení a návštěvníci si budou moci vybrat z 8 – 10 čepovaných piv, které se budou měnit dle aktuální nabídky, i ze zhruba 150 piv lahvových. Pípa se zaměří především na pivní sortiment malých a micro pivovarů. O hosty se postará v současnosti jeden z nejlepších pivních sommeliérů v České republice Robert Demeter, který sestavoval pivní listy například v belgických restauracích Bruxx a Les Moules nebo v pivním restaurantu T-Anker.

„Naším cílem je vytvořit místo, kde si člověk za rozumné peníze dopřeje kvalitní jídlo z čerstvých surovin, na které nebude dlouho čekat a bude si ho moci sníst pohodlně na místě i odnést do práce, nebo si nakoupí domů takové suroviny, ze kterých si připraví dobrou večeři nebo pohoštění pro přátele. Zároveň by ale Food Story Dlouhá 14 měla být prostorem, kam se lidé zastaví na kávu, víno nebo dobré pivo a stráví u nás příjemné ráno, odpoledne či večer,“ říká ke konceptu spolumajitel sítě obchodů Food Story Jiří Konhefr.

Food Story Dlouhá 14 bude největším gurmet prostorem v Dlouhé ulici obývaným jednou značkou. „Prostor původní Tržnice v Dlouhé 14 jsme převzali proto, že jde o unikátní místo na nejlepší adrese v centru Prahy. Co se týká rozlohy a celkového pojetí, nemá široko daleko konkurenci a skýtá mnoho možností využití. Věřím, že se Food Story stane lídrem populární Dlouhé ulice v oblasti gastronomie a nákupu potravin a pomůže k potvrzení jejího statusu jako nejzajímavější kulinární zóny Prahy. Naším dlouhodobým cílem je provozovat podnik, který nabízí to nejlepší z gastronomie pro každého,“ doplňuje Konhefr.

Co najdete ve Food Story Dlouhá 14:

Obchod s potravinami z celého světa:

 • Potraviny a delikatesy od malých výrobců a farmářů z České republiky i celého světa
 • Čerstvé ovoce a zelenina

Bistro

 • Otevřená kuchyně
 • Snídaňové menu
 • Pokrmy italské, španělské a francouzské kuchyně
 • Možnost odnosu s sebou

Salad a mozzarella bar:Food Story Dlouhá 14

 • Největší výběr čerstvých salátů na Praze 1
 • Speciality z čerstvé mozzarelly z dílny Mozzarellart

Panini a tapas bar:

 • Výběr čerstvě připravených sendvičů a panini ke konzumaci na místě i s sebou
 • Nabídka tapas s sebou nebo k posezení v prostorách Food Story

Kavárna:

 • Italská káva Saquella
 • Pečivo od řemeslné pekárny Krusta

Pivotéka Pípa:

 • Široká nabídka piv od mini a micro pivovarů
 • 8 – 10 aktuálních piv na čepu, 150 lahvových piv
 • Služby sommeliéra Roberta Demetera¨

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist