Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Menu pro jednoho z domácí kuchyně

Vařit pro jednoho je možná ještě těžší než vařit pro velkou rodinu. Vlastně to tak do jisté míry i je. Při přípravě totiž strávíte stejně dlouhou dobu. Na druhou stranu můžete uvařit jídlo na několik dní dopředu a odpadnou vám starosti s tím, co vařit celý týden.

Především hodně zaměstnaní lidé často řeší problém s tím, že nemají čas na každodenní vaření. Když si však šikovně naplánujete menu pro jednoho, postavíte se k plotně jen dvakrát či třikrát do týdne a připravíte si přitom jídlo na každý den.

Hlavně neplýtvat

Udržitelnost se skloňuje na každém kroku, je tedy zcela logické, že se nevyhne ani kuchyni. I vy se můžete zapojit do ekologického způsobu života a není to tak složité. Kromě třídění odpadu můžete začít nakupovat v bezobalových obchodech, používat přírodní a eko kosmetiku nebo se zapojit do některé z iniciativ zaměřujících se na neplýtvání jídlem.

Domácí vaření začíná být stále oblíbenější nejen proto, že přesně víte, co vaše polední menu obsahuje, ale také proto, že se s jídlem naučíte hospodařit. Bonusem je i to, že máte šanci se vyhnout surovinám, které vám nedělají dobře.

Věděli jste, že zeleninu, která vám zbyde, stačí omýt, nakrájet na kousky a dát v krabičkách do chladničky? Takto ji můžete skladovat klidně týden. Až budete zeleninu čistit, nevyhazujte slupky a odkrojky do koše, uvařte z nich zeleninový vývar. Ten si můžete dát k večeři anebo ho zamrazit a použít někdy při vaření.

Jezte pestře

Vaření doma má jednu nevýhodu, nedostatek motivace jíst jiná než osvědčená, oblíbená a vyzkoušená jídla. Přitom se připravujete o možnost ochutnat něco nového. Můžete tomu předejít, když budete hledat nové recepty, suroviny i typy příprav. Jestli toužíte jíst vyváženě, doporučujeme připravit si vždy jídelníček na týden dopředu. Budete vědět, na jaké menu se můžete těšit a zároveň do svých plánů můžete zahrnout všechny důležité živiny.

Nemusíte na to být sami

O sdílené ekonomice jste již slyšeli, ale slyšeli jste už někdy o sdíleném vaření? Možná vám to nic neříká, ale určitě už jste ho už vyzkoušeli. Například, když jste odjížděli z víkendové návštěvy u rodičů s krabicí domácích dobrot. Nebo když jste si odnesli výslužku z firemního rautu. Sdílené vaření je vlastně dělení se o jídlo. Sdílené vaření můžete praktikovat s rodinou, přáteli nebo sousedy. Fígl je v tom, že jednou vaří oni, podruhé vy a o denní menu a náklady se podělíte. Uspoříte čas, efektivně využijete suroviny i energii.

Řešení v časové nouzi

Někdy zkrátka není na vaření čas nebo energie. O zdravý jídelníček nemusíte přijít. Řešením na omezenou dobu může být krabičková dieta. Nenechte se zmást názvem, jídla dietní být nemusí. V každém případě jsou zdravá, vyvážená a rychlá na přípravu (stačí si je jen ohřát).

Využít můžete i služeb restaurací, které tak podpoříte. Vy si pochutnáte na jídle, které má jinou chuť, než to, které připravujete doma, a restaurace dostane zaplaceno. V současné době je to pro ně velmi důležité, protože to je jediný příjem, který mají.

 

Zdroj foto: Caterings.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

AKCE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist