Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Milujete víno? Zařiďte si vlastní sklípek

Pokud se stalo víno vaší zálibou a cesta na Moravu do vinných sklípků je pro vás moc dlouhá, zkuste se zamyslet nad výstavbou vlastního sklípku. Je samozřejmé, že ne každý na něj bude mít prostor, ale vlastníte-li sklep nebo velký pozemek, máte z části vyhráno.

Teplota a vlhkost jsou základ

Vinný sklep musí splňovat řadu podmínek. Nejdůležitější je udržení stálé teploty, která by se měla pohybovat okolo 11 °C. Pokud budete mít ve sklepě teplotu 5–18 °C, stále může plnit svou funkci. Je ovšem opravdu velmi důležité, aby teplota nekolísala.

Milujete víno? Zařiďte si vlastní sklípek

Neméně důležitým bodem je vlhkost, kterou je vhodné udržovat v rozmezí 60–70 %. Ideální vlhkost zajistí, že u vín, která jsou zátkovaná korkem, korek neproschne a nepropustí vzduch. Splnění těchto bodů hodně závisí na umístění sklípku. Pokud je sklípek šikovně a důmyslně vybudován a dobře odvětrán, může být tzv. pasivní. To znamená, že tyto podmínky jsou v něm přirozeně.

Je-li ve sklípku po vybudování teplota i vlhkost jiná, pomoci může klimatizace. Tím se vám sice investice i náklady na provoz značně zvýší, ovšem vinný sklep poté bude plně funkční a zaručí vám úžasný požitek z následného koštování skladovaných vín. Při použití klimatizace mluvíme o aktivním vinném sklípku.

Milujete víno? Zařiďte si vlastní sklípek

Nezapomeňte na přítmí

Sklípky bývají často bez oken. Právě to zajistí minimální přísun slunečního svitu, což vínu vyhovuje. Víno se řadí mezi noční živly a na to myslete i při výběru vnitřního osvětlení. Není vhodné zvolit výrazné zářivky. Navíc pokud plánujete mít vinný sklípek opravdu velký, vejde se do něj i posezení. Při příjemném večeru stráveném ve vinném sklípku s přáteli za vůně kvalitního vína a dobrého sýra může i menší osvětlení navnadit tu pravou atmosféru.

Milujete víno? Zařiďte si vlastní sklípek

Víno položte

Až budete zařizovat interiér svého sklípku, myslete na to, že víno nejraději leží. Dopřejete-li mu tento odpočinek, rádo se vám odmění v podobě nezapomenutelné chuti. Hlavním důvodem, proč je dobré vína takto skladovat, je již zmiňovaná hrozba proschnutí korku. Při pozici naležato tato nepříjemnost nehrozí. Na trhu je nespočet již zhotovených stojanů na víno, kterými můžete svůj sklípek vybavit. Vyberte si od dřevěných přes kovové až po kamenné. Záleží to jen a pouze na vašem vkusu.

Budování vinného sklípku je náročná stavba, kterou je dobré plánovat s odborníkem. V dnešní době již existuje mnoho firem, které vám vysněný sklípek zhotoví tzv. na klíč. Vybudování a zařízení vlastního vinného sklípku není otázkou pár korun, takže pokud jsou pro vás momentálně finance problém, půjčka bez registru vám pomůže, a vy můžete začít svůj sen realizovat ihned.

Milujete víno? Zařiďte si vlastní sklípek

Zdroj foto: Proficredit.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist