Pečení v troubě, vaření na sporáku. To už je pasé. Grilování na zahradě. To je trend. Ale dělá to prakticky každý. Co se takhle seznámit s pečícími kameny? Uvidíte, že ta chuť pokrmů je zcela jiná.
Co umí pečící kameny?
Jestli milujete experimenty v kuchyni, pak přišel váš čas. Pečící kameny si získávají stále větší oblibu. O co se jedná? Pod pečícími kameny se topí dřevem, čímž se kameny zahřívají. Je nutné je však zahřívat postupně, a to nejlépe jen z jedné strany. Nemusíte se bát, dřevo nevydává v krátké době vysoký žár a pečící kameny nepraskají. Po ukončení přípravy pokrmů pak nechte kámen samovolně vychladnout. Rozhodně jej nezchlazujte prudce, například smočením ledovou vodou, tak by totiž mohlo dojít k prasknutí kamene. A netopte ani uhlím, kámen by se zahřál nerovnoměrně, čímž by prasknul.
Co jsou grilovací kameny?
Pečící kameny se vyrábí v mnoha obměnách. Mohou být hranaté, kulaté, různých rozměrů. Například firma KAMENICTVÍ DVOŘÁK S.R.O. se zabývá prodejem a zpracováním kamene. Právě zde totiž disponují širokým výběrem žul, mramorů, travertinů a pískovců v pestré škále typů a barev. Tyto materiály dovážejí z celého světa do kamenictví v Telči. Pečící kameny, což mohou být i grilovací kameny, si můžete objednat v tloušťkách kamene 3, 4 a 5 cm a světlé či tmavé. Hladký pečící kámen na grilování si můžete objednat samostatně nebo i s rámečkem, popřípadě se stojánkem.
Vždy je však z kvalitního kamene zpracovaného přímo v kamenictví v Telči. Užijte si nový rozměr kulinářství s pečícími kameny. Pokrmy na nich připravené jsou zdravější a chutnější, jelikož nenasají například plyn, jako je tomu u plynové trouby, ani je neočoudí kouř z grilu. Nechte si však vyrobit skutečně kvalitní pečící kámen, který vám dlouho vydrží a nebude vylučovat škodliviny do připravovaného jídla.
Zdroj foto: ekamenictvi-dvorak.cz, Pixabay.com