Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Přicházejí sladko-slané makronky

Jakmile si i Češi zamilovali sladké barevné skořápky slepované lahodnými náplněmi, přicházejí i k nám zcela nové chutě těchto vyhlášených francouzských laskomin. Jde o sladko-slané makronky dochucené slaným karamelem a lupínky pravé mořské soli. Ty doplňují oblíbenou chuť bílé či tmavé čokolády, banánového a kaštanového pyré, arašídového krému nebo kávy.  „Sladké opojení podtržené špetkou mořské soli je opravdu luxusní kombinací a stojí zato je vyzkoušet, “ říká Jan Ivanco, majitel vyhlášeného pekařství a cukrářství  Petite France Boulangerie & Patisserie v Myslíkově ulici č. 22 v Praze 2.

Právě tam začnou od 14. února nabízet sladko-slané makronky jako první v České republice: ten den tak oslaví nejen svatého Valentýna, ale i rok od otevření svého obchodu. S banánovými,  kaštanovými,  arašídovými či kávovými makronkami s pikantním slaným „dozvukem“ si tu ale můžete rozsvítit i další dny: třeba Mezinárodní den makronek, který si milovníci tohoto dezertu připomínají vždy 20. března. Jeden kus tu koupíte za 35 Kč.   

Návyková lahůdka

Slaný karamel patří k „návykovým“ lahůdkám a lze mu podlehnout podobně jako třeba olivám, ústřicím, lanýžům či pravému šampaňskému. „Sladko-slané makronky se na jazyku rozplynou současně hned ve dvě ze čtyř základních chutí, které naše chuťové buňky rozeznávají: sladkou i slanou. Právě proto se tahle nevšední kombinace stala ve světě hitem,“ vysvětluje majitel  Jan Ivanco,  jehož  pekařství a cukrářství  Petite France Boulangerie & Patisserie již pět let přichází s vyhlášenými francouzskými delikatesami.

„Slané makronky stejně jako ty sladké Francouzi milují. Mají je v nejrůznějších barvách a nejrozmanitějších chutích. Hodí se jako elegantní dezert, dárek pro přátele nebo  malá svačinka do kabelky,“  uvádí Jan Ivanco, který se svými cukráři a pekaři už před pěti lety vsadil na ruční výrobu čerstvého zboží podle tradičních francouzských receptů.  „Lidé makronky vyhledávají nejen proto, že dobře vypadají, ale pokaždé i jinak chutnají,“ pokračuje Ivanco, jehož šéfcukrář Jaroslav Béza novou kolekci sladko-slaných makronek dlouho promýšlel a ladil.

Makronky dobývají svět

Vedle Evropy a Spojených Států si popularitu si makronky získaly také v Asii, hlavně v Japonsku a Jižní Koreji, kde se rafinované chutě s minimalistickým pařížským designem stávají gastronomickou módní vlnou. K oblíbeným příchutím zde patří třeba zelený čaj. Slepované makronky vznikly počátkem 20. století v pařížském cukrářství Ladurée, kde každý rok přicházejí s originálními příchutěmi, barvami a dekoracemi. Jejich pravlastí je však Itálie, odkud je už v 16. století přivezla francouzská královna a manželka Jindřicha II., Kateřina Medicejská.

Petite France Boulangerie  &  Patisserie, Myslíkova 22, Praha 2, otevřeno denně 8-20 hodin, www.petite-france.cz

 

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

AKCE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist