Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

První Bohemian Ale na českém trhu

Rodinný pivovar Bernard zprostředkovává Čechům dosud nepoznané, vzrušující zážitky z objevování rozmanitostí pivního světa. Aktuální novinkou je svrchně kvašené speciální pivo Bernard Bohemian Ale.

Svěží ovocná vůně, čistá sladová chuť se špetkou pikantního koriandru a jemnou hřejivostí v doznívání, vyšší obsah alkoholu (8,2 %)…. Není divu, že Bernard Bohemian Ale přitahuje pozornost českých pivařů! Příjemně pestrou, nasládlou chuť a atraktivní aroma oceňují především ženy.

Ale je svrchně kvašené pivo (na povrchu kvasícího piva se zpravidla vytváří pěna způsobená stoupajícím CO2 spolu s kvasnicemi – odtud název) z ječného sladu. Jeho historie sahá až do středověku a pro jeho výrobu se používá speciální typ svrchních kvasnic, které oproti kvasnicím spodním mění cukry na alkohol a oxid uhličitý při vyšších teplotách, a zároveň dodávají pivu ovocný nádech. Kromě toho jsou vůči alkoholu odolnější, díky čemuž dokáží pivo více prokvasit a dosáhnout tak vyššího obsahu alkoholu.

Šestnáctistupňové svrchně kvašené speciální pivo Bernard Bohemian Ale bývá s trochou nadsázky nazýváno „sektem mezi pivy“. Dokvašuje totiž přímo v lahvi, a to díky kvasnicím, které jsou do lahve během stáčení přidány. Vedle obvyklých balení v lahvích s obsahem 0,33 a 0,5 litru je proto Bernard Bohemian Ale v prodeji také v raritní variantě – v objemnějšíchsektových lahvích. Cena: 0,75 l je 149 Kč, cena: 0,5 l je 29,90 Kč a cena: 0,3 l je 21,90 Kč

V současné době je Bernard Bohemian Ale na tuzemském trhu unikátem, ovšem v minulosti se na území dnešního Česka běžně vařilo svrchně kvašené pšeničné pivo. S příchodem spodně kvašeného ležáku u nás tato piva upadla téměř v zapomnění, zatímco v Německu, Rakousku, Belgii, Irsku či Anglii se stále těší značné oblibě. Díky Bernard Bohemian Ale tak nyní tradice znovu ožívá.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz

TOPlist