Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Rané odrůdy jabloní

Dopřát si uspokojení z vlastních jabloní je víc než jen zahradnický projekt - je to potěšení, které odmění vaše úsilí plody vaší práce. Představte si následující situaci: procházíte zahradou a zeleň listí zastírá zlatavé sluneční paprsky prodírající se skrz větve jabloní. Natáhnete ruku k větvím a pod prsty se vám zatřpytí karmínová slupka, takže už víte, že bude dokonalou svačinkou nebo přídavkem do snídaňového müsli. Pokud se zahradničením začínáte nebo máte na péči o rostliny málo času, letní odrůdy jablek jsou ideální volbou. Nevyžadují složitou péči. Základem je umístit tyto stromy do slunného koutu zahrady.

 

Rané odrůdy jabloní

 

Uvidíte, že toto rozhodnutí vám umožní sklidit bohatou úrodu ještě před koncem prázdnin!

Vzpomeňte si na teplá rána strávená ve stínu jabloně, kdy se vám nohy derou na další dobrou úrodu. Jednou z nejlepších voleb pro milovníky léta je odrůda 'Early Geneva', známá svou výjimečnou chutí a křupavostí. První plody můžete sklízet již koncem července! Nakrájejte je na kousky a přidejte do ovocného salátu nebo upečte lahodný závin. Naproti tomu odrůda Discovery je skutečným klenotem ve světě letních odrůd jablek. Už jste si někdy představili, že byste si utrhli šťavnaté, jasně červené plody a vychutnali si je bez jakékoli přípravy? Jabloň Discovery vám toto potěšení nabízí! A nemusíte se obávat chorob - tato odrůda je přirozeně odolná vůči mnoha houbovým infekcím, takže péče o ni je hračka. Sazenice jabloní Discovery jsou výjimečně vděčné; vysazené již brzy na jaře mají šanci rychleji rozvinout své kořeny a v létě vám nabídnout lahodné plody. Skvěle se hodí na svačiny, džemy nebo pečené dezerty - stačí jen chvilka kreativity! Pěstování jabloní Discovery je prakticky bezrizikovou investicí. Jejich přirozená odolnost vůči houbovým chorobám usnadňuje jejich pěstování. Jen si to představte: méně starostí s péčí, jako jsou postřiky nebo pravidelné kontroly zdravotního stavu rostlin. Jabloně této odrůdy se vyznačují jasně červenými plody s vynikající chutí - sladkou a mírně nakyslou. Doporučujeme je každému zahrádkáři - začátečníkům i pokročilým milovníkům jablečné spokojenosti. Sazenice jabloní Discovery se na zahradě rychle aklimatizují a již po pěti letech mohou pozlacovat vaše sobotní rána množstvím ovoce. Není nic krásnějšího než jabloň plná zářivě červené a zelené barvy. Letní odrůdy jabloní, jako je Discovery, poskytují nejen chutné ovoce, ale také vnášejí do každé zahrady romantický nádech. Vyzkoušejte to!

 

Rané odrůdy jabloní

 

Co třeba klasická odrůda 'White Transparent'?

Jeho svěží chuť, popisovaná jako mírně kyselá, se skvěle hodí k tradičním domácím pokrmům, jako jsou koláče a palačinky. Pro získání nejkvalitnějších plodů se vyplatí vysadit tyto jabloně na zahradě na nejsvětlejší místo. 'White Transparent', známá také pod názvem Gloria Mundi, je jednou z nejstarších letních odrůd jablek, která za svou popularitu vděčí především velkému kulinářskému potenciálu a snadnému pěstování. Představte si procházky po zahradě, při kterých ochutnáváte první, ještě mírně nakyslé plody přímo z jabloně - dokonalé odreagování od každodenního života. Sazenice jabloní této odrůdy seženete prakticky kdekoli. Navíc nekladou přehnané nároky na půdu ani klima, takže jsou dobrou volbou i pro začínající zahrádkáře. Příklad? Kamarádka se rozhodla osázet svou malou zahrádku a už po dvou sezónách měla fantastickou úrodu! Jabloň bílá průsvitná snáší i mírné zimy, aniž by to výrazněji poškodilo zdravotní stav rostliny. Klíčem k jejímu úspěchu je zajistit dostatek světla a dobře propustnou půdu bohatou na živiny. Výsadba sazenice této odrůdy udělá radost každému milovníkovi přírody a domácích pochoutek! Zdravé sazenice zakoupíte v Moravských sadech.

 

Rané odrůdy jabloní

 

Vsaďte na letní odrůdy jablek a těšte se z rychlé úrody!

Při výběru vhodné odrůdy jabloně pro váš pozemek je třeba mít na paměti také místní klimatické podmínky a půdu. To je klíčem k získání svěžích sazenic plných života! Letní odrůdy jabloní nabízejí široké možnosti nejen kulinářské, ale i estetické - každoročně ozdobí vaši zahradu krásně zbarvenou úrodou. Bez ohledu na typ půdy nebo podnebí je pro vás připravena ideální varianta, která vám v létě poskytne nezapomenutelné chvíle!Zdroj foto: Pixabay.com, Moravske-sady.cz

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist