Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Vína z Veneta

Veneto je oblast v severovýchodní Itálii, která je známá svou bohatou historií výroby vína. Veneto má dlouhou tradici vinařství, která sahá až do římských dob. V současné době je Veneto jedním z nejvýznamnějších regionů pro produkci italského vína a je domovem mnoha rodinných vinařství, která si drží tradici a vášeň pro výrobu kvalitního vína.

Rodinná vinařství v oblasti Veneta mají vynikající pověst a jsou známa pro své vynikající víno. Tyto rodinné vinice se soustředí na výrobu vína z místních odrůd hroznů, jako je například Corvina, Rondinella a Molinara. Tyto odrůdy jsou používány pro výrobu jednoho z nejznámějších italských vín, Amarone della Valpolicella.

Vína z Veneta

Amarone della Valpolicella je červené víno, které je vyráběno ze sušených hroznů. Tento proces dává vínu svou vynikající plnost a silnou chuť, což z něj činí ideální víno k podávání s výraznými pokrmy, jako jsou pečené maso nebo sýry. Vinařství v oblasti Veneta vynikají také v produkci dalších červených a bílých vín, jako jsou Valpolicella, Soave a Prosecco.

Pokud hledáte možnosti, jak si vychutnat italské víno z oblasti Veneta, můžete navštívit italský eshop specializující se na italská vína (Italské víno z vinařství Scaia, Adami, San Carlo a jiné (triveneto.cz)). Tento eshop nabízí výběr vín z rodinných vinařství v oblasti Veneta, které si zachovávají tradiční postupy a využívají pouze nejlepších surovin. Tyto lahodné lahve mohou být doručeny až k vašim dveřím a umožní vám si vychutnat to nejlepší, co Itálie nabízí.

V tomto článku vám přinášíme bližší pohled na některé z nejvíce vyhledávaných vín z Veneta.

Vína z Veneta

Scaia

Scaia je jedno z nejlepších vín z Veneta a jeho chuť je plná ovocných tónů a jemných kořeněných vlivů. Vyrábí se z hroznů odrůd Garganega a Chardonnay a ideální je ke konzumaci s různými druhy sýrů, stejně jako k masovým pokrmům a grilování. (Italské bílé víno Scaia Bianca Famiglia Castagnedi 2021 (triveneto.cz))

Amarone

Amarone je klenotem vín z Veneta. Je to plné, silné a elegantní víno, které se vyrábí pomocí speciální techniky sušení hroznů. Je to víno, které má vynikající skladebnost, takže ho můžete uložit na několik let a užít si ho později při různých příležitostech. (Italské červené víno Amarone DV DOC Tenuta S'Antonio 2017 (triveneto.cz))

Vína z Veneta

San Carlo

San Carlo je víno, které se vyrábí z hroznů odrůd Garganega a Trebbiano. Je to lehké a osvěžující víno, které je ideální pro letní osvěžení. Má jemnou ovocnou chuť s nádechem květin a citrusových plodů. (Italské červené víno San Carlo z vinarstvi Case Paolin 2017 (triveneto.cz))

Vína z Veneta

Prosecco

Prosecco je asi nejvíce vyhledávaným italským šumivým vínem v České republice. Je to osvěžující a jemné víno, které se vyrábí pomocí speciální metody kvašení v láhví. (Italské šumivé víno Celeber Prosecco superior Dal Bello (triveneto.cz))

Zkrátka, pokud hledáte vynikající italské víno z rodinných vinařství v oblasti Veneta, která si zachovávají tradiční postupy a výrobu kvalitního vína, můžete navštívit italský eshop www.triveneto.cz , který nabízí širokou škálu těchto vín. Tento eshop umožní vám a vašim blízkým vychutnat si skvělé italské víno v pohodlí domova.

Vína z Veneta

Zdroj foto: Triveneto.cz, Pixabay.com

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist