Doporučujeme

HOTELHOUSE.cz

 

Portál o hotelech, pensionech a spa resortech...

Letenky, tipy na cestování, golfová hřiště, restaurace, bary, kavárny a vinárny.

image_13692

Vypěstujte si vlastní exotické ovoce na asijskou i mexickou kuchyni

Pokud patříte mezi milovníky exotického jídla, neobejdete se ani bez cizokrajných surovin. V obchodech je však ovoce jako papája předražené. Vypěstujte si tedy něco vlastního, a potom si udělejte oblíbené pokrmy. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno si můžete vypěstovat i v klimatických podmínkách naší republiky.

Stačí si zakoupit semena exotického ovoce, dodržet několik základních pravidel, a brzy tak ochutnáte vlastní fíky i banány.

Kiwi

Velmi teplomilná rostlina kiwi potřebuje teplou vinařskou oblast s lehce kyselou půdou, která má však dostatek živin. Zároveň by půda neměla být ani moc mokrá, ale ani příliš suchá. V podstatě se jedná o popínavou rostlinu, a proto je vhodné poskytnout jí drátěnou oporu. Sice rostliny zvládnou zimu až -12 °C, nicméně je dobré mladé rostliny uschovat do skleníku anebo zimní zahrady.

Karambola

Mezi oblíbené cizokrajné ovoce patří karambola, známá svým tvarem hvězdy. Strom dorůstá výšky až pět metrů a listy připomíná náš akát. Karambolou se zdobí moučníky i ovocné poháry. Exotická dřevina požaduje dostatek světla a nesnese teplotu nižší než 18 °C. Jestliže tedy nemáte vytápěný skleník, dejte karambolu na zimu domů.

Fíkovník

Sušené fíky jsou v kuchyních známé. Semena exotických plodů si můžete nasadit i vy doma. Vyroste vám keřík, jenž je na pěstování nenáročný. Přes zimní měsíce ho nechejte odpočívat v chladnější místnosti, kde by měla panovat teplota okolo 10 °C. V létě fíkovník postavte na slunné místo.

Banánovník

Sice na první pohled banánovník vypadá jako strom, ale ve skutečnosti se jedná o velkou bylinu. V pokoji si klidně vypěstujete malé kultivary, které jsou vyšlechtěné na pěstování v interiérech.

Pitaya

Zajímavým exotickým ovocem je pitaya, které se říká také dračí ovoce. Cereusovitý kaktus má plody bohaté na vitamín C, vápník, železo a karoten. Vyznačují se vysokým podílem vlákniny. Při pěstování dbejte na to, aby bylo klima hodně teplé. V zimním období by neměla být teplota prostředí nižší než 5 °C.

Papája

Závěrem ještě za zmínku stojí papája. Dostala se k nám až z jižního Mexika. Papája vyžaduje teplo, nesnáší teplotu nižší než 15 °C. Papáju do jídelníčku určitě zařaďte, protože exotické ovoce obsahuje vitamíny A, B a C, vápník, draslík i železo.

Semena exotického ovoce najdete v e-shopu Semena.cz.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

PODCASTHOUSE

Degustace

Generální partneři portálu:

Partneři portálu:

      

      

Další portály mediální skupiny HMG:

       

     CELEBRITYHOUSE.cz


PORTÁLY HMG :

www.carshouse.cz    www.menhouse.cz  www.womenhouse.cz  www.luxuryhouse.cz

www.gastrohouse.cz  www.celebrityhouse.cz  www.cinemahouse.cz  www.househouse.cz

www.kidshouse.cz   www.bookhouse.cz   www.hotelhouse.cz 

www.nicemagazine.cz  www.homemagazine.cz   www.golfmagazine.cz  www.letniservis.cz

 www.inspirovanikrasou.cz  www.sefredaktorzavolantem.cz   www.rozhovoryzavolantem.cz

www.watchhouse.cz  www.luxusniplaze.cz  www.luxurymagazine.cz

www.snehovyservis.cz  www.podcasthouse.cz  www.menhouseman.cz

www.nejlepsikavarny.cz  www.onlyfashion.cz   www.prazskeprikopy.cz  www.bydletestylove.cz 

www.HMGmagazine.cz  

TOPlist